Jakie rodzaje twarzy wyróżniamy?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wyróżniamy aż pięć kształtów twarzy człowieka. Człowiek może mieć zatem twarz owalną, w kształcie serca, okrągłą, prostokątną czy też trójkątną. Za swego rodzaju ideał uważa się owalny kształt twarzy, ponieważ to właśnie do niego dąży się chociażby podczas wykonywania makijażu, konturowania twarzy itp.

W momencie gdy nie do końca wiemy jaki kształt ma dokładnie nasza twarz, możemy szybko to zweryfikować. W tym celu należy związać włosy w kucyk i stanąć przed lustrem. Następnie jakąś kredką bądź też szminką obrysować dokładnie kształt, który widzimy. To pozwala określić, przedstawicielami jakiego kształtu twarzy jesteśmy.

Lifting twarzy – co to takiego?

Lifting twarzy jest zabiegiem, który jest polecany osobom zmagającym się między innymi z opadającymi fałdami skóry, obniżonym jej napięciem, opadającym owalem czy też zanikiem konturów twarzy. Lifting ma zatem niebagatelny wpływ na to, jaki ostatecznie twarz ma kształt.

Lifting może być wykonywany bezinwazyjnie, ale i chirurgicznie. Chirurgiczny lifting twarzy polega przede wszystkim na nacinaniu skóry wzdłuż linii włosów, za uchem oraz przed uchem. Skóra w trakcie wykonywania tego zabiegu jest naciągana, a jej nadmiar usuwany.

Wśród bezinwazyjnych zabiegów liftingu wyróżniamy natomiast lifting wolumeryczny, który polega na wstrzykiwaniu substancji o dużej zawartości kwasu mlekowego czy też kwasu hialuronowego, w głębokie warstwy skóry. Wówczas dochodzi do ich wypełnienia. Bezinwazyjne są także nici liftingujące. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę nici hialuronowych, które tworzą niejako rusztowanie w celu podniesienia “twarzy”.

W jaki sposób poprawić owal twarzy po 40tce?

Po 40tce jest wiele sposobów na to, aby poprawić swój owal twarzy. Można ćwiczyć między innymi jogę twarzy. Poprawia ona sprężystość mięśnia szerokiego szyi. Ćwiczenie tego typu jogi regularnie, ma spory wpływ na zachowanie jędrnego owalu twarzy.

Ważny jest także sen, a przede wszystkim pozycja snu. Najlepszym wyborem jeśli chodzi o rodzaju poduszki, jest w tym przypadku poduszka ortopedyczna. Warto spać również na wznak. Optymalna ilość godzin potrzebna do wyspania się, to 8h. Istotna jest również dieta bogata w kwas foliowy oraz antyoksydanty, oraz oczywiście aktywność fizyczna.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Na samym początku, należy oczywiście określić kształt swojej twarzy. Nawet jeśli samodzielnie nie jesteśmy w stanie tego zrobić, z pomocą w tym zakresie może przyjść nam fryzjerka.

Do owalnej twarzy, pasuje tak naprawdę każda fryzura. Dla okrągłej twarzy najbardziej odpowiednie są włosy długie bądź też półdługie. Dla podłużnej natomiast półdługie są najlepszą z opcji. Twarz trójkątna najlepiej wygląda we włosach dłuższych, z przedziałkiem na bok, dobrze by były one dodatkowo proste bądź też jedynie lekko podkręcone. Twarz trójkątna oraz podłużna również lepiej wyglądają w dłuższych włosach. Natomiast do twarzy o kształcie kwadratowym, warto wybrać jakąś nowoczesną fryzurę z krótkimi włosami.