Konturowanie ust – jak optycznie powiększyć usta?

Każda kobieta chce mieć piękną figurę oraz ładnie wyglądać. Z tego względu stosuje różnego rodzaju kosmetyki, aby jak najbardziej podkreślić swoją urodę bądź też zamaskować pewne niedoskonałości. Również ogromną uwagę przywiązuje do swoich ust, ponieważ sądzi, że to właśnie na nich większość osób podczas kontaktu wzrokowego skupia swoją uwagę. To też nie ma się co dziwić, że chce, aby usta były duże, a także zawsze pięknie pomalowane. Jednakże, żeby tak było warto jest, aby wiedziała jak sama może sobie optycznie powiększyć usta. Dlatego dobrze, żeby nie tylko umiała konturować usta ale też powiększyć je za pomocą makijażu.

Na czym polega konturowanie ust?

Przede wszystkim polega ono na podkreśleniu naturalnego kształtu ust. Jednakże, aby konturowanie ust było ładnie wykonane trzeba znać jego podstawowe zasady. Po pierwsze trzeba zaznaczyć swój kształt ust ewentualnie z drobnymi poprawkami, a nie rysować je na nowo, a także z dużo większym powiększeniem, ponieważ nie będzie to wcale ładnie wyglądało. Jeżeli natomiast kobieta pierwszy raz konturuje swoje usta to wówczas najlepiej jest obrysować usta delikatnym kolorem i jeżeli dobrze w takim kształcie będzie się czuła to wówczas poprawić mocniejszym kolorem. U większości kobiet samo właśnie obrysowanie ust już da niesamowity efekt, którego nawet się nie spodziewały.

Jak powiększyć usta makijażem?

Nie zawsze, aby powiększyć usta trzeba poddać się jakiemukolwiek zabiegowi. Wystarczy bowiem zastosowanie odpowiedniego makijażu. To też pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić to dokładnie oczyścić usta ze wcześniejszego makijażu. Następnie należy ustom zrobić peeling, a później nałożyć na nie krem nawilżający. Jeżeli te czynności zostaną wykonane to usta już będą wyglądały na delikatniejsze oraz ich kolor będzie bardziej intensywny. Wszystko za sprawą tego, że pobudzone zostało ukrwienie ust. Po tym wszystkim przystępujemy do obrysowania ust kredką, aby uwidocznić ich kontury. W następnej kolejności należy nałożyć szminkę na usta. Istotne jest jednak to, żeby była ona nieco ciemniejsza niż konturówka. Gdy szminka wyschnie warto zaznaczyć jeszcze nieco ciemniejszą konturówką niż szminka wszystkie bruzdki oraz nałożyć w to miejsce jaśniejszą szminkę, aby optycznie powiększyć usta. Tak pomalowane usta na pewno będą pięknie się prezentowały oraz będą wyglądały na znacznie większe.

Domowe sposoby na powiększenie ust

Najprostszym sposobem na delikatne powiększenie ust jest wtarcie w nie ostrych przypraw, które znajdują się w kuchni, takich jak chociażby pieprz oraz papryka chili. Usta nabiorą wówczas mocniejszego koloru, który spowoduje wizualne ich powiększenie. Następnym domowym sposobem jest masowanie ust przy użyciu szczoteczki do zębów. Wystarczy dwa razy w tygodniu przez 2 minuty masować usta. Dzięki temu będą nie tylko czerwieńsze ale również większe oraz zdecydowanie lepiej zarysowane. Poza tym na usta doskonale działa wypowiadanie codziennie wszystkich samogłosek, ponieważ rozsuwają się wówczas kąciki ust.