Ładne brwi w zasięgu ręki – jak nadać kształt brwiom?

Brwi to oprawa naszych oczu, są bardzo ważnym elementem. Dzięki nim nasze oczy wydają się na większe i ładnie podkreślone, dlatego warto zadbać by makijaż brwi był jak najlepiej wykonany. W zależności od tego w jaki sposób pomalujemy nasze brwi tak jesteśmy w stanie wymodelować kształt naszej twarzy. Wielu kobietą zależy by ich brwi wyglądały dobrze i pasowały do ich osobowości.

Idealny kształt brwi

W zależności od kształtu naszej twarzy i linii naturalnych brwi powinniśmy dobrać kształt który będzie do nas pasował. Jest kilka typów kształtów twarzy. Prostokątna, kwadratowa, w kształcie serca, okrągła i owalna. Dla twarzy o prostokątnym kształcie zalecamy utrzymanie brwi prosto, aby uniknąć nadmiernego wydłużenia twarzy. Delikatnie wyprofilowane brwi z lekką krzywizną będą wyglądać najbardziej pochlebnie dla twarzy w kształcie serca. Osoba o takim kształcie powinna malować brwi krótsze i dość blisko siebie. Kwadratowa twarz podobnie jak w przypadku okrągłych, powinna podnieść łuk brwi, a ich ogon wydłużyć, aby uzyskać wrażenie dłuższej twarzy. Owalnej twarzy pasuje większość kształtów brwi, ale należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. W takim wypadku powinno unikać się robienia zbyt kwadratowych brwi, raczej powinno się utrzymać miękką linie.

Jak regulować brwi?

Regulacja brwi nie jest bardzo trudnym zadaniem do wykonania samemu. Wystarczy poznać kilka zasad. By wyregulować brwi w domu potrzebne jest ci kilka narzędzi, które na pewno znajdziesz w swoim mieszkaniu, a są to: lusterko, ołówek i pęseta. Gdy masz te rzeczy należy zacząć od wyznaczenia zarysu brwi. Ustaw ołówek tak, by dotykał kącika ust i wewnętrznego kącika oka. W miejscu, w którym ołówek dotknie brwi będzie znajdował się jej początek. Kolejnym krokiem będzie ułożenie ołówka w kąciku ust i zewnętrznym kąciku oka i tak samo jak z początkiem, przecięcie brwi z ołówkiem wyznacza koniec brwi. By wyznaczyć szczyt łuku ułóż lusterko dokładnie na wprost siebie, źrenica twojego oka wyznaczy szczyt łuku. Po wyznaczeniu kształtu brwi przystąp do wyrywania włosków. Najłatwiej będzie gdy naciągniesz skórę na łuku brwiowym, a następnie zgodnie z kierunkiem wzrostu włoska zaczniesz je wyrywać za pomocą pęsety.

jak zrobić henne brwi

Czym malować brwi?

Produktów do malowania brwi jest bardzo dużo. W zależności od tego jaki efekt Cię satysfakcjonuje, możesz wybrać różne kosmetyki. Niektóre produkty pomogą ci wyrysować dokładnie brwi, mocno je podkreślić i utrwalić. Inne tylko delikatnie podkreślą ich kolor i kształt. Do wyboru mamy: pomady, ołówki, mascary, żele, wosk i cienie. Pomada, żel czy kredka do brwi sprawdzi się dla osób, którym zależy na mocnych, charakternych brwiach. Maskary do brwi z kolorem lub cienie preferowane są raczej osobą, które posiadają dużo włosków na brwiach i zależy im tylko na ich delikatnym uwydatnieniu. Za to bezbarwny wosk jest produktem typowo utrwalającym, można go używać przy delikatnym jak i przy tym mocniejszym makijażu brwi.