Domowe maseczki na włosy – uratuj swoje zniszczone włosy

domowe maseczki na włosy

Czy twoje włosy wołają o trochę dodatkowego odżywienia i wzmocnia? Posiadanie włosów miękkich, błyszczących i zdrowych to chyba coś, o czym marzy każda kobieta. Można to osiągną w bardzo łatwy i niedrogi sposób. Dzięki odpowiednim składnikom, które prawdopodobnie znajdziesz w swojej kuchni, możesz stworzyć własną, naturalną maskę do włosów, która spowoduje, że twoje włosy wyglądać będą pięknie i zdrowo.

Jak odżywić włosy?

Sposobów na odżywienie włosów jest wiele, podstawowym sposobem jest stosowanie odpowiedniej diety, która od wewnątrz dostarczy naszym włosom odpowiednich składników odżywczych. Uzupełnij swoją dietę w produkty bogate w witaminy A, E oraz B5. Produkty bogate w białko oraz minerały takie jak cynk, miedz i krzem również sprawią że twoje włosy będą odżywione. Najlepiej jednak działać na włosy od wewnątrz i od zewnątrz. Maski do włosów działają najszybciej i przynoszą najlepszy efekt. Przede wszystkim te domowe ponieważ możemy indywidualne dobrać składniki, które sprawdzą się najlepiej. Do stworzenia odżywczej maski można użyć między innymi: mango, brzoskwini, oliwy z oliwek oraz jogurtu naturalnego

Maska nawilżająca do włosów – z czego można ją przygotować?

Nawilżającą maskę do włosów można przygotować samodzielnie w domu, a składniki, które będą nam potrzebne znajdziemy w kuchni, a przynajmniej większość z nich. Taką maskę przygotować można między innymi z awokado, truskawek, oleju kokosowego, banana, jogurtu naturalnego oraz jajka. Do nawilżania włosów przydatne mogą być jeszcze gliceryna, kolagen i elastyna, które można zakupić na przykład w aptece. Miód, aloes i siemię lniane również można wykorzystać do stworzenia domowej nawilżającej maski do włosów. Warto uzupełnić każdą z takich masek w oleje ponieważ utrzymują one wilgoć we włosach i tworzą na jej powierzchni ochronną otoczkę.

Domowe sposoby na zniszczone włosy

Domowe maski to idealny sposób na ratowanie zniszczonych włosów. Domowe składniki dają nam wiele możliwości dzięki,którym możemy stworzyć maskę dostosowaną specjalnie pod nasze włosy i ich problem. Na przykład maseczka z jajka, oliwy i cytryny doskonale zregeneruje zniszczone włosy. Do jej przygotowania wystarczy jedno żółtko, które należy zmieszać z sokiem z połowy cytryny i kilkoma kroplami oliwy. Taką miksturę nakładamy na włosy i przykrywamy czepkiem. Po 30 minutach zmywamy mieszankę ciepłą wodą i myjemy włosy szamponem. Płukanie piwem to fanatyczna metoda na zniszczone włosy. Nie jest to maska, ale sprawdza się równie dobrze. Wystarczy zaopatrzyć się w jasne pszeniczne piwo. Jedną szklanką spłukujemy głowę, a następnie zmywamy piwo letnią wodą.

miód na włosy

Miód na włosy – domowa maska

Domowa maska z miodu jest wspaniałym sposobem, który ratuje suche i łamliwe włosy. Maskę z miodu można stworzyć używając tylko dwóch składników. Miodu i jogurtu naturalnego. Tłuszcz z jogurtu pomoże nawilżyć i oczyścić skórę głowy. Miód jest doskonałym, odżywczym składnikiem. Miód zatrzymuje wilgoć we włosach i utrzymuje je w stanie odżywienia, co zmniejszy ich łamliwość i rozdwajanie się końcówek. Najlepiej stosować taką maskę raz w tygodniu.