Jak naprawić rozdwojone końcówki?

polerowanie wlosow

Zdrowie i piękno naszych włosów jest bardzo ważne, a końce naszych włosów to coś co głównie sprawia, że włosy wyglądają na zniszczone. Problem rozdwojonych końcówek będzie się powtarzał nawet przy ich regularnym podcinaniu dopóki nie zaczniemy ich odpowiednio pielęgnować. Na szczęście są różne metody, które możesz wykonać, aby pozbyć się rozdwojonych końców i chronić włosy, aby nie powstawały nowe. Wiele z nich można wykonać samodzielnie w domu, są też takie z którymi powiśmy udać się do fryzjera.

Rozdwojone końcówki włosów – przyczyny

Głównymi przyczynami rozdwajania się końców włosów są uszkodzenia mechaniczne spowodowane takimi czynnościami jak, rozczesywanie mokrych włosów, tapirowanie, mocne pocieranie ich ręcznikiem czy używanie nieodpowiednich gumek i ozdób do włosów. Robimy to często nie zdając sobie sprawy jak bardzo działa to niekorzystnie na nasze włosy. Z włosami trzeba postępować delikatnie, a zwłaszcza kiedy są suche i brakuje im elastyczności. Włosy narażenie na ekstremalne warunki pogodowe i techniki stylizacji włosów, takie jak suszenie, prostowanie czy kręcenie, są bardziej podatne na tworzenie się rozdwojonych końcówek. Są one również spowodowane chemicznymi produktami do włosów, które je mocno wysuszają, a mogą to być między innymi lakiery do włosów, gumy do stylizacji czy pianki, a przede wszystkim farby do włosów, głównie te z rozjaśniaczami. Rozjaśnianie włosów to zabieg, który mocno niszczy włosy na całej długości, lecz końce są najmniej odporne na wszelakie uszkodzenia.

Co na rozdwojone końcówki?

Rozdwojone końcówki są wtedy, gdy twoje włosy pękają z powodu uszkodzenia najstarszej części łodygi włosa. Jeśli nie zostaną poddane odpowiedniej obróbce, rozdwojone końce prowadzą do złamania i kruszenia się końcówek. Gdy końce są bardzo zniszczone włosy wyglądają jakby były postrzępione. Postrzępione włosy wyglądają bardzo nieestetycznie i jest to znak że trzeba o nie zadbać. Jest wiele metod by naprawić rozdwojone końce. Najlepszą z nich jest ich obcięcie i zadbanie o włosy tak by nie pojawiły się kolejne. Lecz co zrobić gdy nie chcemy sięgać po nożyczki. Po każdym myciu, wtłocz w końce bogaty w składniki odżywcze olejek taki jak na przykład olejek z czarnuszki,olejek makadamia czy olej arganowy. Pamiętaj by wyciskać wodę z włosów, a nie pocierać lub trzeć ich ręcznikiem. Unikaj produktów zawierających parafinę lub naftę, które powodują wyszumienie i utratę wody z włosów. Przed użyciem lokówki, prostownicy czy suszarki zastosuj płyn zapewniający ochronę przeciw wysokimi temperaturami, który wspomoże walkę z rozdwojonymi końcówkami.

rozdwojone końcówki

Polerowanie włosów – sposób na rozdwojone końcówki

Aktualnie coraz powszechniejsze staje się polerowanie włosów. Jest to metoda strzyżenia włosów podczas którego pozbywamy się rozdwojonych końcówek, ale nie ścinając i skracając włosów po ich długości. Zabieg ten wykonuje się specjalnym urządzeniem, które nazywa się Split Ender. Wiele osób zastanawia się jak to działa. Urządzenie wygląda zupełnie inaczej niż wszystkie do tej pory wykorzystywane do strzyżenia w fryzjerstwie. Włosy umieszcza się na specjalnym grzebieniu, który jest prowadnicą i w ten sposób przeciągane są przez ostrza. Ostrza te ścinają odstające końcówki, nie skracając długości włosów. Polerowanie włosów to doskonały sposób na rozdwojone końcówki. Zabieg ten może być również wykonywany w domu. Polerowanie włosów to idealny sposób na regenerację włosów, pozbycie się odstających końcówek i przywróceniu im gładkości głównie dla osób które mają długie włosy i nie chcą decydować się na tak radykalne kroki jak skrócenie włosów.