Domowa maseczka z jajka na włosy

maseczka z jajka na włosy

Jajka to jedne z tych produktów, które doskonale nadają się nie tylko do gotowania. Specyficzne właściwości zarówno białka, jak i żółtka sprawiają, że można stosować je także w kosmetyce. Wiele kobiet, z pokolenia na pokolenie przekazuje sobie informacje związane z ich zastosowaniem. Jednym z nich jest bardzo popularna maska na włosy.

Co można zrobić z jajek? Maseczkę na włosy!

Maseczka na włosy z jajek to jedna z najczęściej stosowanych masek na włosy, przygotowywana ze składników całkowicie naturalnych. Ponieważ jajka zawierają wiele cennych witamin i minerałów, takich jak A, D, E, K oraz witaminy z grupy B, jak również fosfor, siarkę, potas, magnez cynk i selen, świetnie odżywiają i domineralizowują nasze włosy, sprawiają, że są one miękkie, lśniące i godne pozazdroszczenia.

Dzięki regularnemu stosowaniu maseczki z jajek, każda kobieta z pewnością zauważy dużą poprawę w ich wyglądzie i strukturze.

Jak działa maseczka na włosy z jajka?

Najistotniejszymi czynnikami świadczącymi o wyjątkowych właściwościach maseczki z jajek, są oczywiście opinie kobiet, które je stosują. Maseczka, ze względu na swoje właściwości, zbawiennie wpływa na kondycję włosów, nie tylko uszlachetniając ich wygląd, ale też poprawiając ich stan od cebulek po same końce.

Jak wiadomo, żółtka jajek posiadają spore ilości białka i lecytyny, dzięki czemu skutecznie wzmacniają i nawilżają włosy. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy włosy są kruche, łamliwe oraz przesuszone – np. od częstego suszenia, stosowania prostownicy lub po prostu z powodu suchego powietrza w mieszkaniu. Ponadto żółtka jaj, dzięki sporej zawartości siarki, skutecznie radzą sobie z problemem łupieżu.

maseczka na włosy z jajka

Maseczka z jajka na włosy – jak zrobić?

Przygotowanie maseczki z jajka jest niezwykle proste i nie wymaga szczególnych umiejętności kulinarnych ani wiedzy z zakresu kosmetologii.

  • maseczka z jajek – aby ją przygotować, wystarczy roztrzepać odpowiednią ilość jajek (dla włosów długich będzie to około 3-5 sztuk) i nałożyć je bezpośrednio na suche, ale czyste włosy. Maseczkę należy pozostawić na nich na kilka minut, a potem zmyć zimną wodą. Włosy oczywiście należy również umyć i pozostawić do wysuszenia.
  • maseczka z jajek z oliwą z oliwek – innym sposobem jest przygotowanie maski również z roztrzepanych jajek, jednak z dodatkiem zdrowej oliwy z oliwek. W tym celu należy zmieszać dwa jajka z dwiema łyżkami oliwy i nałożyć na włosy na 10 do 15 minut. Aby zwiększyć skuteczność i aby maseczka nie spływała, można owinąć włosy folią spożywczą.
  • maseczka z jajek z miodem – przepis jest dokładnie taki sam, jak w przypadku maseczki tradycyjnej lub tej z oliwą. Do odpowiedniej ilości roztrzepanych jajek należy dodać łyżkę stołową miodu, a następnie rozprowadzić wszystko na włosach i dla lepszej skuteczności, owinąć je folią. Po kilku minutach dokładnie spłukać i umyć szamponem.

Jak zatem widać, maseczka z jajek to świetny sposób na poprawę kondycji włosów. Nie wymaga specjalnego przygotowania i może być stosowana nawet kilka razy w tygodniu. W zależności od efektów, maseczkę można dowolnie modyfikować poprzez dodawanie odpowiednich składników – oliwy z oliwek, miodu, a także mieszać ją z ulubionym szamponem, przeznaczonym do codziennej pielęgnacji. Efekty będą spektakularne!