Jak poprawnie wydepilować ciało w domu?

Większość kobiet depiluje swoje ciało w domu, dostępnymi na rynku sposobami. Są to zatem maszynki do golenia, depilatory czy też różnego rodzaju kremy depilujące. Korzystanie z tego typu narzędzi oraz produktów, może dawać różnego rodzaju rezultaty, nie zawsze do końca zadowalające. Z czego może to wynikać? Z nieprawidłowej techniki stosowania środków depilujących.

Wosk – instrukcja depilacji

Jedną z popularnych domowych metod, jest wosk. Pozwala on na uzyskanie gładkiego ciała nawet na 6 tygodni, co pozwala na chwilę wytchnienia w zakresie depilacji. Przed użyciem wosku należy przede wszystkim zapuścić włoski, powinny one mieć długość minimum 0,5 cm. Dzień przed nie powinno się na skórę w danym miejscu stosować również balsamów, ale dobrze jest użyć na tym fragmencie peelingu. To usprawnia usuwanie włosków.

Przed nałożeniem wosku, skóra powinna zostać przetarta wacikiem z wodą utlenioną. Następnie wosk należy podgrzać zgodnie z tym, co zostało zapisane na opakowaniu. Najczęściej jest to garnek z ciepłą wodą. W przypadku stosowania wosku, dość łatwo o oparzenia. Dlatego najlepiej jest sprawdzać na małym fragmencie skóry, czy temperatura wosku jest odpowiednia. Nie może być on jednak również zbyt zimny.

Następnie wosk przy pomocy szpatułki nakłada się na wybrany fragment ciała. Należy go docisnąć przy pomocy bawełnianego paska i odczekać kilka minut, aż oblepi od dokładnie włoski przed jego oderwaniem. To ile minut należy czekać, również jest zapisane na opakowaniu. Następnie należy oderwać bawełniany pasek szybkim ruchem, w stronę przeciwną niż naturalne rośnięcie włosków. Nadmiar wosku kolejno powinno się ściągnąć czystymi bawełnianymi paskami, a resztki wacikiem nasączonym oliwką, która łagodzi podrażnienia.

Krem do depilacji

Kremy do depilacji są nieco łatwiejsze do stosowania w domowym zaciszu. Należy je przede wszystkim nakładać na wybrane miejsce grubą warstwą. Następnie konieczne jest odczekanie pewnej ilości czasu, aż substancje w nim zawarte zaczną działać. Zazwyczaj czas ten nie przekracza 10 minut i jest ściśle określony na opakowaniu kosmetyku. Po upłynięciu czasu krem wraz z włoskami powinien zostać usunięty przy pomocy szpatułki, a skórę później należy delikatnie obmyć letnią wodą. Krem powoduje zatem samoczynne “wypadanie włosków”. Po jego zastosowaniu warto na skórę nałożyć balsam nawilżający, łagodzący działanie kremu.

Depilacja nóg sprayem

Na podobnej zasadzie do kremów, działają również spraye do depilacji. Często mają one postać pianki, uwalniającej się z atomizera. Również w tym przypadku należy nałożyć na skórę dość grubą warstwę produktu i następnie odczekać kilka minut. Czas oczekiwania określa producent kosmetyku. Po tym czasie natomiast całość należy zmyć letnią wodą, bardzo dokładnie. By uniknąć różnego rodzaju podrażnień, również warto zastosować delikatny balsam nawilżający.

Metod depilacji na rynku jest wiele. Jedne są bardziej skuteczne, inne nieco mniej. Warto metodę depilacji jednak dostosowywać przede wszystkim do tego, jak reaguje na nią nasza skóra.