Wpływ odchudzania na rozmiar biustu

Biust jest atrybutem każdej kobiety. To właśnie dzięki niemu kobieta czuje się atrakcyjnie i pewnie siebie. Niestety proces odchudzania wiąże się z równoczesną utratą tkanki tłuszczowej, również tej, która występuje w okolicach biustu.

Zmniejszenie biustu podczas odchudzania

Zmniejszenie biustu w przypadku redukcji wagi niekoniecznie musi być nieuniknione. Ważne jest to, aby pamiętać nie tylko o diecie, która prowadzi do zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Natomiast przede wszystkim o ćwiczeniach, które wpłyną na poprawę jędrności biustu. Bowiem piersi są zlokalizowane w mięśniu piersiowym większym i złożone są z tkanki gruczołowej. Aczkolwiek należy mieć na uwadze fakt, iż wpływ redukcji wagi na wielkość piersi będzie u każdej kobiety kwestią indywidualną. Bowiem kobiety o mniejszym biuście mogą wcale nie zauważyć jego zmniejszenia podczas odchudzania. Natomiast kobiety, które posiadają pełniejszy biust, efekt zmniejszenia biustu podczas odchudzania z pewnością zauważą.

Dlaczego piersi się zmniejszają?

Piersi ulegają podczas procesu odchudzania ulegają zmniejszeniu, ponieważ dochodzi do utraty tkanki tłuszczowej. Do utraty takiej dochodzi nie tylko w okolicach brzucha, czy ud, ale także w okolicach piersi. Właśnie dlatego tak istotne oprócz diety są również ćwiczenia, które wspierają proces rozbudowy mięśni.

Redukcja piersi – jak do niej nie doprowadzić?

Podczas odchudzania należy pamiętać, aby dieta była bogata przede wszystkim w witaminę A i E. Witamina A pomaga tworzyć i utrzymywać w dobrym stanie tkanki miękkie (produkty, w których występuje ta witamina to: ryby, mleko, wątróbka, wołowina). Z kolei witamina E odgrywa ważną rolę w tworzeniu we krwi czerwonych krwinek, jak również wpływa na jędrność biustu (produkty, w których występuje ta witamina to: szpinak, brokuły, szparagi). Ważne jest także całkowite wyeliminowanie kawy, ponieważ kawa przyśpiesza redukcję tkanki tłuszczowej, a to wpływa także na wielkość piersi. Istotne jest także stosowanie odpowiednich kosmetyków, kremów ujędrniających, balsamów. I przede wszystkim najistotniejsze są powyżej wspomniane ćwiczenia. Do jednych z najpopularniejszych ćwiczeń na biust należy zaliczyć tzw. “rozpiętki w pozycji siedzącej”. Ćwiczenie to polega na tym, że osoba wykonująca ćwiczenie siada na krześle i prostuje plecy. Następnie chwyta butelki z wodą i przenosi ramiona na boki, otwierając przy tym klatkę piersiową. Kolejnym ćwiczeniem na biust jest tzw. “przenosy butelki za głowę”. Ćwiczenie to polega na tym, że osoba ćwicząca kładzie się na macie z opartymi stopami o podłogę. Następnie trzyma butelkę z wodą nad głową z wyprostowanymi rękoma. Butelkę z wodą należy opuścić delikatnie za głową, uginając przy tym łokcie. Ćwiczenie to powinno być wykonywane powoli w celu uzyskania lepszego efektu finalnego. Należy także pamiętać o tym, że zarówno ćwiczenia, jak i stosowanie produktów pielęgnujących skórę powinno obywać się systematycznie. Wskazane jest także systematyczne masowanie piersi, ponieważ w ten sposób zostaje stymulowana tkanka miękka.