Czy peeling na skórę głowy to sekret pięknych włosów?

Najczęściej z peelingiem spotkać się można w odniesieniu do ciała lub twarzy, warto jednak wiedzieć, że istnieją również peelingi, które stosowane są w pielęgnacji skóry głowy i włosów. Peeling do skóry głowy to produkt kosmetyczny oczyszczający z nadmiaru zrogowaciałego naskórka. Jego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry z pozostałości po kosmetykach – lakierach, piankach, żelach, szamponach, odżywkach itd. – i usunięcie z niej martwego naskórka.

Dlaczego warto robić peeling głowy?

Peelingi do skóry głowy niesłusznie cieszą się zdecydowanie mniejszą popularnością niż peelingi stosowane do całego ciała czy twarzy. Prawidłowo przeprowadzony peeling, z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków, jest w stanie poprawić kondycję skóry głowy oraz znacząco wpłynąć na wzmocnienie włosów.

Zalegające na powierzchni skóry głowy martwe komórki wraz z pozostałymi zanieczyszczeniami będącymi rezultatem obecności łoju, cząsteczek kurzu, resztek kosmetyków stosowanych do pielęgnacji i stylizacji blokują ujścia mieszków włosowych co prowadzi do ich osłabienia. W konsekwencji włosy stają się słabsze, bardziej podatne na wypadanie i uszkodzenia. Zanieczyszczenia zgromadzone na skórze głowy utrudniają również przenikanie do jej głębszych warstw składników odżywczych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych i myjących, w efekcie kondycja skóry głowy ulega pogorszeniu.

Warto więc regularnie stosować peeling oczyszczający, aby starannie oczyszczać skórę głowy, usuwając z jej powierzchni wszelkie zanieczyszczenia.

Peeling do włosów i skóry głowy – kupny, czy zrobiony samodzielnie?

Peeling oczyszczający skórę głowy pomagają spełnić marzenie o mocnych, zdrowych włosach i dobrej kondycji skóry głowy. Zadowalające efekty w obu aspektach osiągnąć można systematycznie stosując zabieg. Oprócz regularności w wykonywaniu równie ważny jest dobór właściwych produktów oraz sposób przeprowadzania samego kosmetycznego zabiegu.

W związku z rosnącą lecz wciąż stosunkowo niewielką popularnością w ofercie produktów do pielęgnacji włosów, znalezienie odpowiedniego peelingu może sprawiać problemy. Na ratunek przychodzą więc peelingi domowej roboty, które są zazwyczaj bardzo proste w przygotowaniu i zapewniają skuteczne działanie oczyszczające. Natomiast zaletą gotowych produktów jest to, że ich składniki skierowane są na rozwiązywanie konkretnych problemów, proporcje są odpowiednie, a ich stosowanie jest bardzo łatwe i przyjemne.

Jak często robić peeling głowy?

Podczas wykonywania peelingu skóry głowy kluczowy jest masaż. Podczas tej czynności usuwa się martwe komórki i zalegające zanieczyszczenia zgromadzone m.in. z resztek kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji. Masaż korzystnie wpływa również na pobudzenie wzrostu, poprawia ukrwienie skóry głowy i jest bardzo przyjemnym odczuciem pozwalającym na relaks w domowym zaciszu.

Peeling skóry głowy wykonywać należy regularnie, jeden raz w tygodniu. Systematyczność jest kluczem do sukcesu i to ona przynosi największe efekty, choć pierwsze zmiany odczuć i zauważyć można już po pierwszym zabiegu.