Jak często myć włosy kręcone?

Piękne i zadbane loki to marzenie każdej posiadaczki kręconych włosów. Osiągnięcie trwałego i sprężystego skrętu wymaga wiele pracy i odpowiedniej pielęgnacji. Ważną role odgrywają kosmetyki ich skład i zastosowanie. Podstawa jest również właściwe mycie włosów, czasem mniej znaczy jednak więcej. Każdy włos jest inny, dlatego najpierw warto poznać strukturę włosa stopień porowatości i dopiero potem rozpocząć odpowiednią pielęgnację.

Jak dbać o kręcone włosy?

Pielęgnacja kręconych włosów różni się w niektórych aspektach od pozostałych. Wymaga zastosowania właściwych specjalistycznych kosmetyków, takich, które nie obciążą loków, a pobudza ich wydobycie. Olejki i mgiełki sprawdzą się zwłaszcza podczas suszenia, ochronią przed promieniami UV. Wybierając maski, warto zwracać uwagę na te, które posiadają duża ilość witamin i minerałów nieobciążających loków. Wybieranie kosmetyków o bogatym składzie bez silikonów i innych chemicznych elementów to istotny krok w pielęgnacji.

Jak myć włosy kręcone – podstawą jest nawilżenie!

Włosy kręcone mają tendencje do nadmiernego przesuszania się, często się puszą oraz są wrażliwe na wilgoć. Warto mieć to na uwadze podczas zakupu właściwych kosmetyków oraz późniejszego ich mycia. Metoda OMO jest popularnym rozwiązaniem wśród kobiet o takim rodzaju włosów. Polega na nałożeniu samej odzywki na mokre włosy, następnie dopiero użyciu lekkiego szamponu. Dokładnie spłukujemy włosy i sięgamy na koniec po maskę bogatą w witaminy i minerały. Preparat nakładamy pasmami od ucha w dół. Tego typu metoda poprawia skręt włosów, nawilża i tym samym odżywia.

Co ile myć włosy kręcone?

Czy codzienne mycie włosów ma sens ? Na to pytanie nigdy nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy włos jest inny, dlatego do każdego przypadku warto podejść indywidualnie. Włosy kręcone mają jednak to do siebie, że rzadkie ich mycie zdecydowanie wpłynie pozytywnie na kondycję i skręt loków. Specjaliści zalecają pielęgnację do dwóch razy w tygodniu, ewentualnie co 2-3 dni. Jeśli włosy są nadal świeże i nie przetłuszczają się często, można przedłużać ten proces nawet do 8 dni. Włosy kręcone mają tendencje do nadmiernego przesuszania dlatego też, warto o tym pamiętać przy codziennej pielęgnacji.

Mycie włosów bez szamponu

Wspominana metoda mycie włosów bez użycia szamponu daje odpowiednie rezultaty i poprawia kondycję oraz stan skrętu. Efektywnym rozwiązaniem może być zastosowanie odżywki zamiast szamponu. Umycie włosów samą odżywką i ewentualnie od 2 do 3 razy w tygodniu użycie szamponu poprawia nawilżenie. Oleje i minerały znajdujące się w kosmetykach wnikają w strukturę włosa, nadając im blask i świeżość. Metoda mycia odżywką daje szybkie efekty zauważalne już po pierwszym razie. Trzeba pamiętać o dokładnym spłukiwaniu kosmetyków ciepłą i zimna woda by włosy nie były przeciążone. Głowa pełna bujnych loków to cel nie jednej kobiety. Osiągnięcie takiego efektu wymaga cierpliwości i odpowiedniej pielęgnacji.