Dlaczego nawilżanie skóry jest takie ważne?

nawilżanie skóry

Jak często słyszysz informacje, że picie dużej ilości wody jest niezbędne dla ogólnego stanu zdrowia? Prawdopodobnie bardzo często. Ale czy wiesz, jak ważne jest również odpowiednie nawilżenie Twojej skóry? Chociaż niektóre osoby mają naturalnie suchą skórę, istnieją również inne czynniki, które przyczyniają się do takiego stanu skóry. Czynniki te obejmują między innymi zmiany sezonu, czynniki drażniące z środowiska, pice małej ilości wody, a nawet stosowanie szkodliwych lub usuwających wilgoć produktów do ciała.

Jak nawilżyć skórę?

Nawilżone ciało wygląda zdrowo i młodzieńczo. Odwodniona skóra jest mniej odporna na podrażnienia. Kiedy Twoja skóra jest w pełni nawodniona, jest w stanie skuteczniej walczyć i wypłukiwać toksyny z organizmu, ponieważ twoje komórki uzyskują maksymalną ilość nawodnienia, której potrzebują, aby działać lepiej. Najlepszym sposobem na nawilżanie całego ciała jest wdrożenie środków nawilżających do codziennej rutyny i stosowanie ich na przykład codziennie po kąpieli czy prysznicu. Środków nawilżających ciała do wyboru na rynku kosmetycznym jest naprawdę wiele. Są to balsamy, mleczka, kremy, musy, masła, pianki albo olejki nawilżające do ciała. W zależności jakiego produktu lubisz używać, każdy będzie dobry, ważne aby stosowanie go stało się rutyną i było regularne.

Balsam do suchej skóry – jak wybrać?

Balsamy to najczęściej wybierane produkty do suchej skóry. Dlatego też na półkach sklepowych drogerii, aptek, a nawet super marketów, znajdziemy ich bardzo dużo. Stad też rodzi się pytanie jaki balsam do suchej skóry wybrać. Najważniejsze to aby balsam, w swoim składzie zawierał jak najwięcej składników nawilżających, a jak najmniej sztucznych zapachów, sylikonów i konserwantów, które tylko zapychają naszą skórę. Warto szukać balsamów, które w swoim składzie mają: witaminy A, B, C, E, morskie minerały, naturalne olejki, masło shea, aloes, ekstrakt z soi, wyciąg z mocznika, kwas hialuronowy i glicerynę.

Jakie składniki powinien zawierać balsam do skóry atopowej

Osoby, które mają skórę atopową powinny zwracać szczególną uwagę na skład produktów, które wybierają do nawilżania skóry. W ich przypadku wybieranie balsamu do ciała, bez przeczytania jego składu, może skończyć się zaostrzeniem złego stanu skóry. Dlatego trzeba zwracać na to uwagę i wybierać te kosmetyki, które mają jak najprostszy skład. Należy unikać kosmetyków z parabenami, substancjami zapachowymi czy silikonami, to właśnie one powodują reakcje alergiczne i dodatkowe podrażnienia skóry. Najlepiej, aby balsamy do skóry atopowej zawierały ceramidy, które pomagają wzmocnić uszkodzony płaszcz lipidowy, kwasy tłuszczowe czy cholesterol. Dobrze też kiedy w składzie balsam ma mocznik ponieważ zmiękcza on i utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry.

balsam do skóry atopowej

Nawilżanie skóry od wewnątrz

Nawilżanie skóry od wewnątrz należy zacząć przede wszystkim od picia odpowiednio dużej ilości wody. Picie odpowiedniej ilości wody każdego dnia jest pierwszym krokiem w kierunku utrzymania nawilżonej i miękkiej skóry. Eksperci twierdzą, że powinno pić się w ciągu dnia co najmniej dwa litry wody. Jeśli chcesz dbać o swoją skórę od wewnątrz warto pomyśleć o lekkiej zmianie w swoim sposobie żywienia. Wzbogać swoją dietę w produkty bogate w witaminy A, B5, C i E. Pamiętaj aby dostarczać organizmowi produktów bogatych w potas, żelazo, cynk oraz sód. Warto również dodać do swojej diety nabiał, ryby i herbatę, ponieważ zawierają one potas, magnez, kwasy tłuszczowe, sód i wapń. Wszystkie te składniki spowodują, że twoja skóra będzie wyglądała zdrowo, promiennie i młodzieńczo ponieważ bezie odpowiednio nawilżona.